"Sideways rain" w choreogr. Guilherme Botelho, Alias CIE (Szwajcaria)
fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska/mat. Festiwalu Ciało/Umysł

Stepowałem raka

- Moja wyobraźnia aktorska jest bliżej serialu "Girls". Więcej o aktorstwie nauczyły mnie "South Park" i "Family Guy" niż Stanisławski - z aktorem Janm Sobolewskim rozmawia Łukasz Saturczak w portalu dwutygodnik.com.

ŁUKASZ SATURCZAK: Wróciłeś niedawno z Niemiec, gdzie zagrałeś w "Oratorium" kolektywu She She Pop w Hebbel am Ufer w Berlinie. JAN SOBOLEWSKI: Zagrałem dwugodzinny spektakl po niemiecku, choć znam ten język bardzo średnio. Potrafię kupić dragi i zamówić kawę albo pogadać o pogodzie.

Bydgoszcz. Balet "Romeo i Julia" otworzył XXV BFO

Balet "Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa, w wykonaniu zespołu Opera Nova, zainaugurował w sobotę 25. Bydgoski Festiwal Operowy. W czasie festiwalu, oprócz gospodarzy, wystąpią artyści z Wrocławia oraz z Austrii, Bułgarii, Czech, Danii i Niemiec.

Warszawa. Wkrótce "BEM! Musical o patriotach i renegatach"

Kolejna premiera Pożaru w Burdelu, w ramach programu "Sto wskrzeszeń na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości" - "BEM! Musical o patriotach i renegatach", została wyprodukowana we współpracy z Teatrem Syrena i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W Teatrze Syrena spektakle będą pokazywane od 18 do 27 maja. Kielecka premiera przewidziana jest na 15 września.

Łódź. "Aida" w gwiazdorskiej obsadzie w Wielkim

Inscenizacja słynnej opery Giuseppe Verdiego po długiej nieobecności powraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi. 25 kwietnia w rolę Radamesa wcieli się Luis Chapa, światowej sławy tenor, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Lublin. Laureaci II Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie" w CSK

Dzisiaj o godz. 18 we Foyer Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki drugiej edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie".

Tychy. Werdykt Jury II TopOFFFestival

TopOffFestival zakończony - jurorzy wyłonili laureatów drugiej edycji festiwalu. Grand Prix otrzymała Komuna Warszawa za spektakl "7 pieśni o awangardzie".