Z ostatniej chwili:
Próba "Wycinki / Holzfällen" Thomasa Bernharda w reż. Krystiana Lupy, Teatr Polski, Wrocław
fot. Natalia Kabanow/mat. teatru

Wrocław. Ludzie kultury protestują coraz mocniej

W piątek w proteście przeciwko zmianie na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego wezmą udział m.in. prezes ZASP-u Olgierd Łukaszewicz, dramaturg Paweł Demirski i Bartosz Szydłowski, szef krakowskiej Łaźni Nowej.

Agnieszka Glińska, reżyserka teatralna, która we wrocławskim Capitolu pracuje nad premierą "Liżę twoje serce", spektaklu o wrocławskich Romach, na swoim facebookowym profilu zaapelowała do Cezarego Morawskiego, który wygrał konkurs na szefa Teatru Polskiego, żeby wycofał się i nie przyjmował tej posady. Do jej apelu przyłączyła się m.in. aktorka Maja Ostaszewska.

Wrocław. Czy Morawski zagra w duecie z Mieszkowskim?

- Będę próbował przekonać Cezarego Morawskiego, żeby zatrudnił Krzysztofa Mieszkowskiego na stanowisku dyrektora do spraw artystycznych - deklaruje w rozmowie z "Wyborczą" dolnośląski marszałek Cezary Przybylski.

Warszawa. Dyrekcja IT zabiera głos ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu

Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego oraz Dariusz Kosiński, zastępca dyrektora ds. programowych Instytutu Teatralnego wystosowali list do Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego ws. sytuacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Warszawa. Stołeczne teatry alarmują ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu

Wieloletnia praca Teatru Polskiego we Wrocławiu jest zagrożona - alarmują warszawskie teatry publiczne w liście otwartym do ministra kultury i marszałka woj. dolnośląskiego. Artyści apelują, by ws. wyboru nowego szefa placówki nie pomijać stanowiska zespołu teatru.

Gliwice. Teatr nie będzie nosił imienia Tadeusza Różewicza

Od początku sierpnia dawny Gliwicki Teatr Muzyczny nosi nazwę Teatru im. Tadeusza Różewicza. O odstąpienie od tej nazwy do władz miasta zwróciła się jednak wdowa po pisarzu, Wiesława Różewicz.

Gdańsk. Oświadczenie Teatru Miniatura ws. TP Wrocław

Popieramy w pełni działania zespołu i publiczności Teatru Polskiego wyrażających sprzeciw wobec niszczenia dorobku budowanego latami i lekceważenia artystycznych zadań teatru - czytamy w Oświadczeniu Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku.